WINNICE CZAJKOWSKI

WINNICE CZAJKOWSKI

z pasji i pietyzmu do wina

WINNICA KROSNO

WINNICA TARASOWA POŁOŻONA W KROŚNIE NA WYSOKOŚCI 258 M N.P.M. NA POŁUDNIOWYM STOKU BEZPOŚREDNIO NAD BRZEGIEM RZEKI WISŁOK. WYSTĘPUJĄCE TU GLEBY TO URODZAJNE MADY RZECZNE POWSTAŁE Z OSADÓW PRZEMIESZCZAJĄCYCH SIĘ Z PRĄDEM RZEKI I OSIADAJĄCYCH NA GRUNCIE W CZASIE WYLEWÓW. STROME ZBOCZA W CIĄGU DNIA KUMULUJĄ CIEPŁO, A W NOCY JE ODDAJĄ. KORZENIE KRZEWÓW WNIKAJĄ GŁĘBOKO W PODŁOŻE, ABY DOSTARCZYĆ ROŚLINIE WODĘ I SOLE MINERALNE. ZE ZBIERANYCH TU RĘCZNIE WINOGRON POWSTAJĄ WYJĄTKOWE, WYKWINTNE WINA O OLBRZYMIEJ GŁĘBI SMAKOWEJ.

ROSNĄCE TU ODMIANY TO:

SAUVIGNON BLANC, CHARDONNAY, EKSPERYMENTALNIE SANGIOVESE

WINNICA ŁĘKI DUKIELSKIE

WINNICA POŁOŻONA W ŁĘKACH DUKIELSKICH NA WYSOKOŚCI 329M N.P.M. NA POŁUDNIOWYM STOKU W LEŚNEJ OTULINIE. WINOROŚL ROŚNIE TU NA GLEBACH GLINIASTYCH NA PODŁOŻU Z TWARDYCH ODMIAN PIASKOWCA. DZIĘKI DUŻEJ POJEMNOŚCI CIEPLNEJ GLEBY ZAPEWNIAJĄ BARDZIEJ WYRÓWNANY REŻIM TERMICZNY WINNICY, SZCZEGÓLNIE JESIENIĄ LEPIEJ CHRONI SYSTEM KORZENIOWY WINOROŚLI PRZED PRZEMARZANIEM W CZASIE PRZYMROZKÓW. WINA POCHODZĄCE Z WINOGRON ROSNĄCYCH NA GLEBACH GLINIASTYCH WYRÓŻNIA WYŻSZY EKSTRAKT I KWASOWOŚĆ, ZYSKUJĄ SPORY POTENCJAŁ DOJRZEWANIA ODDAJĄC ISTOTĘ I CHARAKTER PODKARPACKIEGO TERROIR.

ROSNĄCE TU ODMIANY TO:

CHARDONNAY, ZWEIGELT, CABERNET FRANC

WINNICA PODNIEBYLE

WINNICA POŁOŻONA NA POŁUDNIOWO-ZACHODNIM STOKU WZGÓRZA O NACHYLENIU 13% W MIEJSCOWOŚCI PODNIEBYLE NA WYSOKOŚCI 289M N.P.M. DOMINUJĄCE TU GLEBY CHARAKTERYZUJĄ SIĘ CIEKAWYM ZESTAWIENIEM NAWIEWOWEGO LESSU Z ROZWARSTWIONYMI ŁUPKAMI I MARGLAMI. TAKA STRUKTURA SPRAWIA, IŻ SĄ CIEPŁE, LEKKIE, DOBRZE PRZEPUSZCZALNE, UMOŻLIWIAJĄ GŁĘBOKIE UKORZENIENIE WINOROŚLI, A PRZY TYM POSIADAJĄ WYŚMIENITĄ ZDOLNOŚĆ MAGAZYNOWANIA WODY I UTRZYMYWANIA SUBSTANCJI ODŻYWCZYCH. CECHY TE SĄ NIEZWYKLE ISTOTNE DLA PRAWIDŁOWEGO WZROSTU WINOROŚLI, OWOCOWANIA, WPŁYWAJĄ RÓWNIEŻ NA NIEPOWTARZALNY SMAK, AROMAT I STRUKTURĘ TWORZONEGO WINA.

ROSNĄCE TU ODMIANY TO:

PINOT NOIR, MERLOT, CABERNET FRANC, REGENT, CHARDONNAY, RIESLING, SAUVIGNON BLANC, eksperymentalnie PALAVA